OGRÓD NOWOCZESNY NA POZIOMACH

Powierzchnia: 3200 m²
Rok: 2022
Lokalizacja: Rzeszów
Projekt domu: www.homekoncept.com.pl

Projekt ogrodu opiera się na geometrycznym układzie nawiązującym do nowoczesnej architektury budynku. Oparty na prostych liniach oraz podwyższonych rabatach. Wykorzystano różnicę terenu, aby dodać charakteru i dynamiki działce zaprojektowano murki oporowe i donice na odmiennych poziomach, które tworzą wnętrza
ogrodu.

W strefie reprezentacyjnej zaprojektowano podjazd z płyt betonowych w układzie geometrycznym. Wzdłuż wjazdu na działkę zaplanowano szpaler z brzóz i hortensji oddzielający od sąsiedniej działki oraz nasadzenia w układzie minimalistycznym.

Przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjna mieści się w drugiej części ogrodu od strony tarasu. Na tarasie głównym, zaprojektowano duży stół z krzesłami, przy którym Inwestorzy będą mogli spożywać posiłki z rodziną i przyjaciółmi. Tuż obok znajduje się mniejszy taras ze stolikiem kawowym i wygodnymi fotelami. Tarasy z płyt gresowych otaczają podwyższone donice z sosną w formie bonsai, klonem palmowym, bukszpanami formowanymi w kwadraty, trawy ozdobne jak rozplenica japońska i hakonechloa smukła oraz ozdobne srebrne kule.

W centralnej części planowanego terenu zaprojektowano strefę relaksu z basenem, tarasem i lampami w formie kul otoczoną miskantami chińskimi, sosnami i lawendami. W tej części znajduje się również rekreacyjny trawnik, który pozwoli na bierne i aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Kolejna strefa ogrodu jest na niższym poziomie oddzielona murkiem oporowym, do której prowadzą ścieżki z płyt betonowych umieszczonych w trawniku. W tej części ogrodu jest nowoczesna kuchnia letnia z tarasem i wiszącym, bujanym fotelem. Tuż obok znajduje się palenisko z ławkami w zagłębieniu otoczone bujną, osłaniającą roślinnością.